Posted by Michaela Myšková

Letošní rok byl pro nás všechny velmi náročný, ale zároveň se nesl v duchu příjemných změn a kroků kupředu. Rádi bychom vám představili tři novinky, které nás velmi těší.

První zprávou je přírůstek do naší zdravotnické skupiny DavepoMedevac, kterým je specializovaná laboratoř specializující se na oblast klinické imunologie, alergologie, mikrobiologie a molekulární medicíny.

Druhou novinkou je přírůstek do našeho vozového parku, který bude sloužit našim posádkám ošetřujícím ty nejmenší. Je jím zbrusu nový Mercedes Sprinter o výkonu 140 kW, který je vybavený devítistupňovou automatickou převodovkou, elektrohydraulickými nosítky Vivera od společnosti MEDIROL a nejmodernějším transportním inkubátorem T1-2000 od firmy Dartin s přístrojovým vybavením pro umělou plicní ventilaci ACUTRONIC FABIAN + nCPAP Evolution a s monitorem vitálních funkcí Philips IntelliVue X3.

Třetí a největší novinka je opět spojena s rozrůstáním našeho vozového parku. Hned na počátku nového roku vyrazí do pražských ulic sedm nových sanitních vozů Mercedes Sprinter. Nové sanitky jsou určeny výhradně k zajištění provozu Zdravotnické záchranné služby a tomu odpovídá i jejich vybavení. Kromě standardního zdravotnického a přístrojového vybavení jsou vozidla vybavena komunikačním zařízením systému Pegas, elektronickým zařízením CarPC od společnosti Radium, kamerovým záznamovým zařízením Hydra a záložním rádiovým spojením se Zdravotnickým operačním střediskem v pásmu VHF.