TEST ALERGIÍ

Co je to alergie?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému zprostředkovaná protilátkami třídy IgE, která probíhá bezprostředně po kontaktu s alergenem. Mezi nejčastější alergeny patří potraviny, prachové částice, pyly nebo zvířecí srst.

Jaké jsou příznaky?

Alergie má široké spektrum projevů, mezi které patří kýchání, rýma, kašel, dušnost, otoky kůže, svědění v oblasti uší, očí či krku, zvracení nebo ekzémy. V krajních případech, kdy je člověk na alergen velmi citlivý může dojít i k život ohrožujícím stavům, například anafylaktickému šoku.

Typ testu, výsledky vyšetření

Test alergií testuje protilátky IgE a obsahuje celkem test 117 alergenových extraktů a 178 molekulárních alergenů. Výsledky testu obdržíte do 3 pracovních dnů od odběru na vaši e-mailovou adresu.

Trápí Vás příznaky alergie?

Pokud u sebe pozorujete některý z výše zmíněných příznaků a neznáte příčinu, doporučujeme si nechat provést test alergií.

Jak se mám připravit na odběr?

Před odběrem byste měli vynechat tučná jídla a alkohol. Bezprostředně před odběrem doporučujeme nekouřit a vypít dostatečné množství vody.

Jaké informace by o mně měla vědět odběrová sestra?

Odběrovou sestru upozorněte, pokud máte alergii, užíváte léky na ředění krve, dlouhodobě a pravidelně užíváte jakékoliv léky nebo se vám z odběrů dělá nevolno.

Jak se mám chovat po odběru?

Po odběru místo vpichu pevně tiskněte alespoň 10 minut a po tuto dobu v klidu odpočívejte.  Horní končetinu, na které byl odběr proveden, nijak nezatěžujte ideálně 24 hodin od odběru.