Diagnostika černého kašle

Černý kašel (pertuse) je vysoce infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Do doby, než bylo zavedeno očkování byl černý kašel považován za jedno z nejzávažnějších onemocnění kojenců a dětí. Onemocnění způsobují bakterie šířící se z úst, nosu a hrdla infikované osoby a postihuje plíce a dýchací cesty.  Nejzávažnější formy černého kašle postihují malé děti. Související komplikace zahrnují pneumonii (zápal plic), encefalopatii (onemocnění mozku), záchvaty a dokonce i úmrtí.

PCR a antigenní testování
Covid-19

Testování pro firmy

DavepoMedevac nabízí možnost vyšetření Covid-19 pro osoby bez indikace krajskou hygienickou stanicí. Vyšetřujeme přítomnost koronaviru metodou PCR a/nebo antigenními testy všem samoplátcům. Odběr vzorků je možný uskutečnit na vámi určeném místě v odběrovém sanitním voze (tato možnost je dostupná pouze pro hromadné firemní testování).

Naše společnost testuje metodou RT PCR a/nebo antigenními testy ze vzorků z horních cest dýchacích výtěrem nosohltanu. Tato metoda detekuje genetický materiál viru SARS-CoV-2. Informaci o výsledku testu PCR zasíláme formou SMS zpáv, výsledné protokoly jsou zasílány na vámi určenou emailovou adresu. Výsledek antigenního testu je k dispozici do 10 minut od odběru vzorku.

Specializujeme se na hromadné odběry pro firmy, instituce a produkce.

Možnosti testování

Diagnostické vyšetření akutního onemocnění provádíme metodou PCR – detekce DNA Bordetella pertussis (1190,-)

 • typ materiálu: nasofaryngeální stěr
 • výsledky 1 – 4 dny
 • rychlá a přesná diagnostika onemocnění pertusí je důležitá pro včasné zahájení správné antibiotické léčby

Průkaz protilátek IgG a IgA proti pertusovému toxinu (519,-)

 • typ materiálu: sérum
 • výsledek 1 – 4 dny
 • indikace: přetrvávající kašel, kontrola očkování

Jediný certifikovaný test s mezinárodně uznávaným protokolem.

 • EXPRES – výsledek testu do 3 hodin
 • PRIORITA – výsledek testu do 6 hodin
 • STANDARD – výsledek testu obvykle do 24 hodin
 • Vystavení mezinárodního protokolu
  (elektronické zaslání výsledku vyšetření včetně potvrzení vydané lékařem k doložení při překročení státních hranic v českém, anglickém a ruském jazyce)

Velice přesný rychlotest na přítomnost viru.

 • Výsledek testu je znám do 15 minut

Rychlotest na přítomnost protilátek.

 • Výsledek testu je znám do 10 minut

Chcete vědět, zda jste prodělali onemocnění koronavirem? Nabízíme kompletní variantu zachytí celého cyklu nemoci.

 • Na základě měření výskytu protilátek IgA, IgG a IgM v krvi vám test pomůže zjistit, zda jste v minulosti přišli s virem do kontaktu, případně jestli u vás aktuálně probíhá infekce
  (k této nemoci mohlo dojít bez jakýchkoli příznaků, nebo s mírnými příznaky, které jste nemuseli považovat za významné)

Nabízíme možnost mobilního odběru pro jednotlivce i skupiny. Vhodné pro rodinu, pracovní skupiny nebo časově vytížené a imobilní klienty.

 • cena individuální (odvíjí se dle počtu osob, místa odběru)

Jak funguje PCR test?

PCR test je vysoce specifický a citlivý test, jehož cílem je detekce přítomnosti ribonukleové kyseliny (RNA) viru, přičemž cíleně vyhledává geny specifické právě pro SARS-CoV-2. Tento test je jako jediný doporučený pro nejspolehlivější diagnostiku onemocnění.

Jaké dokumenty musím předložit před absolvováním testu?

Vždy je nutné mít u sebe průkaz totožnosti (občanský průkaz či pas) bez ohledu na to, zda má klient E-žádanku nebo je samoplátce. Vždy se musí provádět kontrola totožnosti.

Jak samotný odběr vzorku testu PCR probíhá?

Odběr je prováděn jednorázovou sterilní speciální štětičkou, která je zavedena do nosu. Virus se množí také v buňkách sliznice horních cest dýchacích, proto je potřeba provést stěr ze sliznice nosohltanu, aby vyšetření v laboratoři bylo co nejpřesnější.

Musím výsledek pozitivního testu nahlásit hygienické stanici já, nebo ho nahlásíte vy jako laboratoř?

Testovaný není povinen výsledek testu nahlásit ani v případě jeho pozitivity. Výsledky poskytne laboratoř hygienické stanici zhruba do 3 hodin od doby vyhodnocení daného výsledku.

Testovaný je povinen se řídit příslušnými nařízeními v případě své pozitivity.

Musí se nechat testovat i malé děti?

Při vstupu do státu, který dané vyšetření pro nezletilé osoby požaduje, je nutné zpravidla otestovat všechny osoby bez ohledu na jejich věk. Vždy je vhodné, ověřit si před vstupem do konkrétního státu na MZV ČR, jaké je aktuální nařízení pro testování nezletilých osob a dle tohoto postupovat.

Stačí mi negativní test do destinace, kam letím?

V případě informací ohledně požadavků jednotlivých zemí v rámci překračování hranic, se prosím obraťte na informační portál Ministerstva zahraničí nebo MZČR.

Návrh bez názvu-7