Letos jsme opět asistovali na WRC EKO Acropolis Rally. Rally se poprvé konala už v roce 1951. Od roku 1973 až do roku 2013 patřila pod Mistrovství světa v rally. Poté se závod přesunul pod evropský šampionát a od roku 2021 přešel opět pod světovou WRC. Tato rally se letos jela na obtížném šotolinovém povrchu při náročných podmínkách, které v Řecku panují.

Na cestu jsme vyrazili pozemní cestou již v pondělí. A zatímco ve východní části Řecka naši kolegové zápasili s ohněm, my jsme při cestě jeho středem narazili na další ničivý živel, vodu. Povodně byly tak silné, že běžná technika by neměla šanci touto oblastí projet.

Na Acropoli letos opět nechyběla naše závodní dvojice Martin Prokop a Michal Ernst, kteří se se svou Fiestou umístili na 15. místě. Asi jako každý závod v rally, ani tento se neobešel bez nehod a zásahů. Společně s řeckými kolegy jsme se se vším poprali a nezbývá nám, než se těšit na další ročník a další akce světového formátu.

V nejbližší době nás čeká WRC Central European Rally, která se pojede 26. – 29. října na území třech států – České republiky, Německa a Rakouska.