Opět jsme byli součástí něčeho unikátního. Zatímco v Rakousku se jeden ze závodů mistrovství světa již konal a pro Německo není pořádání světové rally žádnou novinkou, v Česku republice se jela vůbec poprvé. Středoevropská rally se konala 26. – 29. října, a letos se jela poprvé na území třech států – České republiky, Rakouska a Německa. V rámci zdravotnického zabezpečení se jednalo o jednu největších akcí v České republice – a my jsme to opět zvládli!

Během října probíhaly v oblastech Kaplice a Pačejova testy WRC, kde tři týmy – Hyundai, Ford a Toyota testovaly své vozy. Během čtrnácti testovacích dnů byla k dispozici vždy 1 naše lékařská posádka. Testování, během kterého nedošlo k žádným vážným zraněním, bylo ukončeno 22. října, tedy 4 dny před oficiálním zahájením WRC Central European Rally 2023.

Slavnostní zahájení se konalo 26. 10. na Hradčanském náměstí, kde byla 1 z našich posádek RLP. Pokračovalo se do Velké Chuchle na první rychlostní zkoušku, na které asistovaly 2 posádky RV a 2 posádky RZP. Od 18 hodin poté byly další 2 posádky RV a 2 posádky RZP v Klatovech na Čínovském okruhu na RZ2.

Čtvrteční den pro nás začal přesunem do Jihočeského kraje, kde se v obcích Vlachovo Březí, Zvotoky a Šumavské Hoštice jely další série rychlostních zkoušek, na kterých jsme měli celkem 11 posádek RV a 12 posádek RZP.

Chtěli bychom poděkovat všem kolegům, kteří se této akce účastnili a organizátorům za vloženou důvěru v náš tým. Věříme, že se znovu potkáme i příští rok!